Samochód, który wybraliśmy do zabudowy to popularny 9 osobowy bus, dopracowany i produkowany równocześnie przez trzy firmy:

Renault Traffic
traffic

Opel Vivaro
vivaro

Nissan Primastar
primastar

Wszystkie te auta są identyczne, dlatego tak łatwo kupić do nich ew. części zamienne lub zrobić jakąś naprawę. Te samochody nie mają wygórowanej ceny. Są lubiane za to, że prowadzi się je jak „osobówkę”.W stosunku do konkurencji są przestronniejsze, ciche wewnątrz i niewiele palą (z silnikiem CDTI 2l ok.7-8l/100km) Auta zaprojektowano na bardzo duże przebiegi. Prawidłowo użytkowane przejeżdżają bez problemu  500 a nawet 700 tys km.

Wybierając model busa do zabudowy chcieliśmy aby był :

  • wygodny, zgrabny i niedrogi, dający się używać w rodzinie przez cały rok,
  • miał taką konstrukcję, aby przy zabudowie można było wykorzystać elementy jego zabudowy,oraz jego wysokość nie przekraczała 2m

wyjazdy_ 12b

  • Dzięki temu auto mieści się pod belkami ograniczającymi wjazd dla dużych aut, tak często spotykanych na nadmorskich parkingach. Bez problemów wjeżdża  do każdego garażu, myjni samochodowych oraz do większości parkingów podziemnych.
  • Istotne jest również to, że nasz Buskamper mieści się w przedziale opłat aut osobowych  na autostradach, promach itp. To duża zaleta finansowa.